top of page

NYÁRI TÁBOR 2023. ÉVBEN A KÖNYVTÁRBAN

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár, valamint a Tarnaméra Községi Önkormányzat támogatásának köszönhetően könyvtárunk idén ismét megrendezte nyári táborát a településen élő, vagy tanuló gyermekek részére.

 

Számos izgalmas kaland várt a diákokra a hét során, mely már az első napon kezdetét vette.

Idén a sokak által kedvelt Harry Potter varázsvilágba kalauzoltuk el a gyerekeket, akik négy csapatot alkotva mérkőztek meg egymással a hét folyamán.

 

A rejtélyek birodalmában szórakoztató feladatokban idén sem volt hiány, többek között újságpapírtánc, vízilufi csata, biciklitúra, tanya látogatás, számháború, mátrai kirándulás, lapbook készítés, seprűn lovagló kviddics mérkőzés, karkötő készítés, fagyizás, kincskeresés, családi nyársalás, batikolás, henna festés és egyéb varázslatos feladványok megfejtése várt a diákokra. Kedden a Mustármag mese – és biblioterápiás mikroműhely tagjai repítették el a gyerekeket a mesék és történetek világába, ahol közös pókhálószövés során félelmeinket legyőzve csodatévő dobozba zártuk jókívánságainkat.

 

Tartalmas, eseménydús, élményekkel teli hetet zártunk a diákokkal.

NYÁRI TÁBOR 2022. ÉVBEN A KÖNYVTÁRBAN

Az előző évekhez hasonlatosan, a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár támogatása lehetővé tette, hogy 2022. évben könyvtárunk ismét meghirdesse nyári táborát a településen élő, vagy tanuló gyermekek részére. Nagy örömmel fogadtuk, hogy a jubileumi, immáron 5. évben megszervezésre kerülő táborunkba egy hétvége alatt betelt mind a húsz szabad hely. Számos izgalmas kaland várt a diákokra a hét során, mely már az első napon kezdetét vette. A gyerekek négy csapatot alkottak, s az idei év újdonságaként minden csapat munkásságát mentorok segítették a tábori napok során. A mentorok közösségi szolgálatot végző ifjak voltak.

Minden napot őrangyal játékkal indítottunk, kis cetlikre felírtuk a résztvevők nevét, majd kihúztuk, kinek ki lesz az őrangyala az adott napon. A játék lényege az volt, hogy a kihúzott személyt védelmezzük, s a védencünk nevét tartsuk titokban. A hétfői napon ellátogatott hozzánk Magyar Adrienn az EcoMood Hungary megálmodója, akivel a környezetvédelemről beszélgettünk, majd öko bingót játszottunk és elkésztettük életünk első vegyszermentes tisztítószerét. 


Kedden Komló – Szabó Ági volt a vendégünk, aki megismertette velünk Jon Klassen We found a hat c. meséjét. A foglalkozás során beszélgettünk a barátságról, s arról kinek milyen kívánságai vannak az életben. A második nap játékkal és könyvírással folytatódott, majd zárásképpen bőrkarkötőt készítettek a résztvevők.


Szerdán a már ismert „Cserélj, lopj csomagolj ki” játék segítségével a silent bookok világába merültünk el, a csapatok elkészítették első silent bookjukat. Délután a textilfestésé, más néven batikolásé volt a főszerep. A megyei könyvtár jóvoltából minden résztvevő gazdagodott egy saját maga által készített egyedi, színpompás pólóval.


Csütörtökön ismét izgalmas játékokkal ismerkedtek meg a diákok, majd a tízórai szünet után néhány golyó, tempera, papír és pár kartondoboz segítségével igazi műalkotások készültek, mindenki elkészítette saját festményét. A délutáni filmnézést követően, jó hangulatban egy kellemes közös nyársaláson vettünk részt a táborozó diákok családjával. A sütögetés közben fontos küldetésre indultunk a táborozó gyerekekkel, hogy megtaláljuk a dinoszaurusz tojásokat, és az abból kikelt dinoszauruszt, aki rettegésben tartotta az egész települést. Szerencsére rövid időn belül megtaláltuk a kis dínót.


Pénteken biciklitúrára indultunk a Pusztafogacsi Kápolnához, ahol számháborúztunk, majd miután megebédeltünk, vízi csata következett. Tartalmas, szuper élményekkel teli hetet zártunk a diákokkal.
 

NYÁRI TÁBOROK 2021. ÉVBEN A KÖNYVTÁRBAN
I. TURNUS

Tarnaméra Könyvtár Információs és Közösségi Hely 2021. évben – a nagy érdeklődésre való tekintettel – ismét két turnusban hirdette meg nyári táborait a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár szakmai és anyagi támogatásának köszönhetően.

 

Első táborunk 2021. 07. 05. – 2021. 07. 09. – ig tartott, melyen 16 diák vett részt a 3.,4.,5. osztályos tanulók közül. Napközis táborunk első napján négy csapatot alkottunk, majd elkészültek a szebbnél szebb menetlevelek. A hét folyamán számos izgalmas feladat várta a diákokat, melyek alapján pontokat szerezhettek, s végül a tábor utolsó délutánján kihirdettük a győztes csapatot is. Pontot gyűjthettek betűkirakós játékkal, activityvel, könyvajánló videó készítésével, a klasszikus „Amerikából jöttem” játékkal, könyvkereséssel, egy – egy jelenet illusztrálásával, meseírással, valamint számháborúval.

 

A feladatok mellett helyet kapott a már jól ismert „Cserélj, lopj, csomagolj ki” játék, ahol új könyvekkel ismerkedtünk meg. A diákok nagy örömére hétfőn a színpompás batikolás rejtelmeibe kalauzoltuk el őket, pénteken pedig minden gyermek kipróbálhatta a múltban gyökerező harci mesterséget az íjászatot. Emellett megismerhettük a rovásírás történelmének, használatának fortélyait. A foglalkozások megtartásáért ezúton is köszönetet mondunk Lőrinczné Piroskának, valamint Ferenczné Somogyi Beának és családjának. Szerdán a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár látta vendégül kis csapatunkat egy kalandos könyvtártúra alkalmával. A foglalkozás során megismerkedtünk a könyvtárhasználat módjával, valamint megtudtuk milyen régi kincseket őriz a megyei könyvtár Tarnamérával kapcsolatban. Kirakóztunk, activityztünk és gyönyörű páva legyezőket készítettünk. Ezúton is köszönjük a megyei könyvtárnak ezt a kellemes délelőttöt. Ebéd után, felkerekedtünk, majd folytattuk kalandos utunkat a felsőtárkányi Dínó Parkba, ahol felébresztettük a dínókat, csúszdáztunk, gokartoztunk.

 

Köszönjük a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár, a Tarnaméra Községi Önkormányzat, valamint a Tarnaméra és Vidéke ÁFÉSZ támogatását.

NYÁRI TÁBOROK 2021. ÉVBEN A KÖNYVTÁRBAN
II. TURNUS

Második táborunk 2021. 08. 02. – 2021. 08. 06. – ig tartott, melyen összesen 17 diák vett részt a 6.,7.,8. osztályos tanulók közül. A hét folyamán különféle feladatok várták a diákokat, melyek alapján pontokat szerezhettek, s végül a tábor végén kihirdettük a győztes csapatot is.

 

Napközis táborunk első napján három csapatot alkottunk, majd a diákok hangzatos csapatneveket találtak ki s elkészítették a menetleveleket. Játszottunk „Cseréljen helyet az, aki…”, „A táborban én vagyok az, aki…”, valamint „Szájról szájra” történetmesélő játékokat. Ezután minden csapat elkészítette bemutatkozó videóját, majd „Ki van a hátamon” játékkal folytatódott a nap, ahol a diákoknak híres írókat kellett felismerniük. Ebéd után a pólófestés – azaz a batikolás művészetét ismerték meg a gyerekek, színesebbnél színesebb pólókat készítettek.

 

Kedden a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár munkatársai látogattak el hozzánk a Bűntény a könyvtárban c. foglalkozás keretein belül. A játék során a diákok nyomozókká váltak, s a tanúk kihallgatása, valamint a nyomok begyűjtése után ki kellett deríteniük, ki lehetett az elkövető, aki egyszer csak berontott a könyvtárba az „Aranyat” keresve, s megsebesítette a játékbéli gyerekkönyvtárost is. A nyomozás során készültek fantomképek és ujjlenyomatok is. Megismerkedtünk a nyomozói szakma rejtelmeivel, a rendőrség típusaival, régi klasszikus filmbéli nyomozókkal, s a bűnüldözés történelmével.

 

Miután megtaláltuk a tettest, a csapatok egy helyismereti versenyben vettek részt, melyet 3 állomáson rendeztünk meg számukra. Az állomásokon helyesen kellett felelniük 5 – 5 db Tarnamérával kapcsolatos kérdésre. Jó válasz esetén pontokat gyűjthettek, valamint az útközben elrejtett régi képeslapok begyűjtésével is lehetőségük nyílt gyarapítani a menetlevélbe bekerülő pontok összességét. Ebéd után szituációmásolós, valamint pókháló játékot játszottunk. Délutánunkat 5 órakor mozizással folytattuk a könyvtárban, a Hobbit c. fantasy filmet néztük meg, majd ehhez kapcsolódóan, éjszakai túrára indultunk. A legenda szerint a tündék nyaklánca, a gyűrű, valamint Zsákos Bilbó kardja egyszer régen a törpök vándorlása során elveszett Tarnamérán. A túrán a három mágikus tárgy nyomába eredtünk s szerencsére meg is találtuk őket.

 

Szerdai programunk helyszínéül a közeli Rab horgásztavat választottuk, hiszen sok olyan gyerek vett részt táborunkban, akiknek kedvenc időtöltése a horgászat. Így számukra délelőtt horgászversenyt hirdettünk, majd délután különféle ügyességi feladatokkal készültünk a csapatoknak. Először – a szép napsütéses időnek köszönhetően – vízi csata versenyben mérettették meg magukat a diákok, majd kötélhúzás, talicskázás következett. Ezután bőrszíjból készítettünk színes karkötőket, activitiztünk, mesét írtunk, helyismereti tablót készítettünk.

 

Csütörtökön megtornáztattuk az agyunkat a Péter hívja Pált, valamint a Cowboy játékokkal, majd tízórai szünet után íjászkodtunk és megismerkedtünk a rovásírással is. Ebéd után a Bogozd ki a csomót, az Erről jut eszembe, valamint a Meseszövés játékok mellett Dixit kártyákkal, és ismeretleneket ábrázoló kártyákkal is játszottunk, valamint megismerkedtünk Simon Márton Polaroidok c. könyvével.

 

Pénteken Szilvásváradra kirándultunk ahol a gyerekek délelőtt kipróbálhatták a bobozás élményét. Ebéd után elsétáltunk a Fátyol vízeséshez, majd a napot a kalandparkkal zártuk.

 

Tartalmas, szuper élményekkel teli hetet zártunk a diákokkal.

 

Köszönjük a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár, a Tarnaméra Községi Önkormányzat, valamint a Tarnaméra és Vidéke ÁFÉSZ támogatását.

NYÁRI TÁBOROK 2020. ÉVBEN A KÖNYVTÁRBAN
I. TURNUS

Jó hangulatban teltek a napok a könyvtári tábor első turnusában. Székfoglalóval, meseírással, activityvel, memóriajátékkal és számos más játékos feladattal ismerkedtek meg a diákok az elmúlt egy héten. Csütörtökön rengeteg új dolgot tanulhattunk az állatokról. Ellátogatott könyvtárunkba Telegdi Ágnes írónő, aki mesélt a gyerekeknek könyveiről, munkásságáról, megismerkedhettünk a rejtélyes cinkecsaláddal, a bütykös hattyúkkal, és az európai vidracsaláddal is. Pénteken, a tábor utolsó napján kimozdultunk a könyvtár falain túlra, izgalmas kincskeresésre indultunk, s kiderült az is, melyik csapat nyerte el idén a "Nyári könyvtári tábor legjobbjai" címet.

A táborról készült képek megtekinthetőek könyvtárunk facebook oldalán:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2747142112188247&type=3

NYÁRI TÁBOROK 2020. ÉVBEN A KÖNYVTÁRBAN
II. TURNUS

Idei táboraink II. turnusában is izgalmas kalandokban vehettek részt a diákok. Számtalan játékos feladat, többek között képregény készítés, székfoglaló,activity, bőrkarkötő készítés, textil táska dekorálás, társasjáték, strandolás, kirándulás várt rájuk a hét folyamán. Kedden a Mustármag mikroműhely látogatott el táborunkba. A csütörtöki kirándulás alkalmával a gyerekek kipróbálhatták magukat lézerharcban, valamint Egerben egy valódi időutazáson vehettek részt a Város a város alatti pincerendszerben. Pénteken ismét csobbanhattak a strandon, majd ebéd után kiderült melyik csapat nyerte el a 2020-as nyári könyvtári tábor legjobbjai címet.

A táborról készült képek megtekinthetőek könyvtárunk facebook oldalán:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2770583739844084&type=3

NYÁRI TÁBOR 2019. ÉVBEN A KÖNYVTÁRBAN

A tavalyi siker után idén is megrendezésre került a könyvtári nyári tábor, melyet 20 fős jelentkezési létszám határral hirdettünk meg. Nagy örömünkre végül 21 fővel indult útjának az idei év legnagyobb könyvtári programja településünkön, Tarnamérán. Tizenhat fő jelentkezett a 6. osztályból és öt fő vett részt az 5. osztályból a táborban. Megkezdődtek hát az előkészületek, logószerkesztés, pólórendelés, a programok megtervezése, kidolgozása, előkészítése, majd július második hetében elérkeztünk a tábor első napjához.

 

Minden napot személyre szabottan egy – egy topjoy kupaküzivel indítottunk, hogy megalapozzuk a jó hangulatot. Az első és második napon Jeff Kinney: Egy ropi naplója c. könyvsorozat első kötetével ismerkedtünk meg játékos formában. Megbeszéltük a képregény és a napló fogalmát. Nem volt véletlen, hogy a választás, pont erre a könyvre esett, hiszen ahogy a borítón is áll a kép s regény kifejezetten jól alkalmazkodik a táborban résztvevő gyermekek életkorához. Egy felsős fiúról szól, akinek nap, mint nap meg kell küzdenie a fiatalok legnagyobb kihívásaival, az osztálytársakkal, a tanárokkal, a családdal és azzal, mennyire fontos, hogy menők legyünk a suliban. A gyerekek a hét során 4 csapatot alkottak és teljesítményük alapján pontokat gyűjtöttek. A csoportalkotás után szituációs játékot játszottunk, majd megbeszéltük, hogy vajon mi teszi a hősöket olyan hősiessé. Ezután minden csapat rajzolt egy fát, ahol minden levélre felkerült egy – egy hősies tulajdonság. Ebéd után pletykajátékot játszottunk, majd pihenésképpen megnéztük „A kincses bolygó” c. mesét.

Kedden bemelegítésképpen újságpapírtáncot jártunk, majd folytattuk a könyv olvasását, és a „beszélőkő” segítségével megbeszéltük a hallottakat. A módszer lényege a szabályok betartatása mellett az volt, hogy a követ bárki elkérhette, az aktuális beszélő bárkit felkérhetett, hogy vegye át tőle a követ, és folytassa a történetet, mondja el a véleményét. A lényeg az volt, hogy mindig az a tanuló beszélhetett, akinél a kő volt. Lazításképpen a könyvhöz kapcsolódva megnéztük a „Sajtos tapizós” jelenet videóklipjét, ami szintén az „Egy ropi naplójához” kapcsolódik, és el is kanyarodtunk a következő feladathoz, ahol megbeszéltük, milyen zenei műfajt is képviselt (rap) a videó. Megismerkedtünk a szleng fogalmával és gyűjtöttünk össze olyan szleng szavakat, amelyek átszövik a gyerekek minden napjait. Ezután az összegyűjtött szavak segítségével minden csapat saját rap szöveget írt, és adott elő. Tízórai szünet után alkotóműhely következett, ahol minden csapat más és más feladatot kapott. A feladat megvalósításához minden diáknak szüksége volt a kreativitásra és a csapatmunkára. A csapatok azt a feladatot kapták, hogy az eddigi ismereteik alapján készítsenek könyvborítót, könyvajánlót, plakátot és képregényt az „Egy ropi naplójával” kapcsolatban. Mire az ebédhez értünk szebbnél szebb munkákat készítettek a gyerekek. Délután a „Ha nem kérdeztek kimegyek” játékot játszottuk, majd megnéztük az „Egy ropi naplója” alapján készült mozifilmet.

Szerdai délelőttünk témája „A legnagyobb showman” c. filmhez kapcsolódott. Mielőtt megnéztük volna, idézetekkel ismerkedtünk meg a filmből, anélkül, hogy megbeszéltük volna azok tartalmát. Miután megnéztük a filmet a csapatok azt a feladatot kapták, hogy menetlevelükbe válasszanak egy idézetet, vagy írjanak egy jelmondatot csapatuknak.

Ebéd után parola játékot játszottunk, ahol a diákok titkos jókívánságokat írtak egymásnak anélkül, hogy tudták volna, kitől érkeztek az üzenetek. Ezután activity játékot játszottunk. A délután további részében Komló – Szabó Ágnes – a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár munkatársa – rendkívüli játékokkal érkezett hozzánk. Az első játékban a gyerekeknek dixit kártyák közül kellett választani egyet, majd el kellett mondaniuk egy olyan emléket a táborból, amely kapcsolódott a kártyán lévő képhez. A második játék a „Cserélj, lopj, csomagolj ki” könyv csere – bere címet viselte, nem véletlen, hiszen miután a nagy létszámból adódóan a gyerekek csapatokat alkottak, minden csapat választhatott magának egy becsomagolt könyvet. Már itt kiderült, hogy nem biztos, hogy azok a csapatok jártak jól, akik a legkisebb könyvet választották. A játékszabály végtelenül egyszerű volt: minden csapat egymást követően dobhatott a dobókockával, ha egyest dobott a könyvet el kellett cserélnie a tőle jobbra ülő csapattal, ha kettest dobott, akkor a tőle balra ülővel. Ha hármast, vagy négyest dobott, akkor el kellett lopnia a könyvet valakitől, és a könyvet akkor csomagolhatta ki, ha ötöst, vagy hatost dobott. Azok a csapatok, akiknek kicsomagolásra került a könyvük kimaradtak a játékból, de miután már csak egy csapatnak maradt becsomagolva a könyve az összes csapat visszakerült a játékba. Miután kiderült a csomagok tartalma, s a könyvek a végső csapatukhoz kerültek a diákok azt a feladatot kapták, hogy ismerkedjenek meg a könyvek tartalmával, olvassanak bele, majd válasszanak ki három szót, a megadott szavak közül, amely szerintük a saját könyvükre jellemző. Miután mindenki végzett, közösen megbeszéltük a könyvek tartalmát. Ezúton is köszönjük Áginak és a megyei könyvtárnak ezt a különleges könyvajánlót, a táborban való részvételt, ezt a szuper foglalkozást.

Csütörtökön „Érzék(k)el” játékkal indítottuk a napot. A csapatok libasorban sorakoztak fel, majd az utolsó embertől indítva egy szót az első emberig, ki kellett találniuk, vajon mi lehetett az üzenet, de mindezt úgy, hogy üzenni csak úgy tudtak, ha az ujjaikat használva egymás hátára írtak. A következő játék a „Neked jó a szimatod?” nevet kapta, hiszen a gyerekeknek nem kellett mást tenniük, mint a szimatjukra hagyatkozniuk. Minden csapatból egyszerre egy ember vehetett részt a játékban. A szemüket bekötve ki kellett találniuk mi is lehet az orruk előtt, ilyenek voltak többek között a fahéj, mustár, hagyma, tepertő, citrom, stb. Ezután mesélés következett. Minden gyermek választott egy képet, amelyen egy – egy arctalan ember arcának csupán a körvonalai voltak láthatóak és el kellett mesélniük, vajon ki is lehetett az, akit a képen láthattunk. Tízórai szünet után megismerkedtünk a silent book fogalmával, a szöveg nélküli könyvek világával. A foglalkozás alkalmával Alice Hoogstad: Das Kunterbunte Monsterbuch c. könyvét „olvastuk el” a gyerekek nyelvén, amely arról szólt, hogy először csak egy, majd egy csapat gyermek elkezd rajzolni színes szörnyecskéket a fekete fehér felnőttektől hemzsegő utcákra, majd a felnőttek letakaríttatják ezeket a színes, életre kelt szörnyeket a gyerekekkel, de miután az összes szörny eltűnt, az egyik gyermek újra el kezd rajzolni. A következőkben a gyerekek is azt a feladatot kapták, hogy kezdjenek el rajzolni, találjanak ki egy silent book történetet és tervezzenek hozzá egy színes könyvborítót. Ebéd után mindenkinek ki kellett választania egy személyt, akinek egy személyes üzenetet szeretett volna küldeni. Az üzenetben azonban csak a morze ABC jeleit használhatta. Miután megkapták az üzenetet, mindenkinek le kellett fordítania a sajátját. Miután az üzenetek célba értek minden gyermek választott egy számára tetszőleges könyvet a polcról, amelyet másnap ismertetett a résztvevőkkel. El kellett mondania, hogy szívesen elolvasná – e az adott könyvet, vagy sem, majd döntését meg is kellett indokolnia.

Csütörtök este egy szuper közös családi nyársalásra hívtuk a diákokat és családjukat a helyi Platán rendezvényházba, ahol a másnap délelőtt nagy részét is töltöttük.

A tábor utolsó napján kimozdultunk a könyvtár falain túl és végre elérkezett a gyerekek által várva várt számháború ideje. Ezután activityt és bizalomsétát játszottunk.

Ebéd után megbeszéltük a legjobb és legrosszabb élményeket, érzéseket (az, hogy rövid volt) a táborral kapcsolatban, majd mindenki elnyerte méltó jutalmát, és kihirdetésre kerültek a helyezések is. Aki nem hiszi, járjon utána!

A táborról készült képek megtekinthetőek könyvtárunk facebook oldalán:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2426704050898723&type=3

NYÁRI TÁBOR 2018. ÉVBEN A KÖNYVTÁRBAN

20 különböző gyerek, 1 hét tábor a könyvtárban. Nagy kihívás elé néztünk, mikor megszületett a könyvtári tábor gondolata Tarnamérán. Az ötlet jó volt, de maga a megvalóstás… mégjobbra sikerült. Pár héttel a tábor kezdete előtt kikerültek a plakátok, izgulva vártuk vajon lesz – e jelentkező, akit érdekel a dolog. Összegyűlt 19 fő, aminek már nagyon örültem, 1 hely ugyan még maradt a meghirdetett 20 főből, de a tábor előtti hétvégén váratlanul akadt még egy jelentkezőnk, így megtelt az összes hely. 5 fő jelentkezett a 4. osztályból, 3 fő a 8. osztályból, akikhez egy hetedikes lány csatlakozott, és 11 fő az 5. osztályból.

1.        nap:

Megszülettek a csapatok:

·         Okos csajok (4. osztály)

·         No name hun team (5. osztály)

·         Szállítók (5. osztály)

·         Könyvtárgengszterek (5. osztály)

·         Beauty Sajtosperecek (7.,8. osztály).

Minden csapat menetlevelet készített, melyre választaniuk kellett egy idézetet. Ezután betűkirakóztunk. Írókat és könyvcímeket kellett kitalálniuk a gyerekeknek. A tízórai szünet után Activityt játszottunk.

2.      nap:

A második napot bemelegítéssel kezdtük, és ha már bemelegítés, akkor just dance. A tánc után meseírás következett mesekártyák segítségével. Az elkészült mesékhez illusztrációt is készítettek a gyerekek. A tízórai szünet után  a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár fotópályázatára készítettünk fotókat a gyerekekkel helyi értékeinkről. A napot fagyizással zártuk.

3.       nap:

Ezt a napot is bemelegítéssel kezdtük, minden gyerek lábára 1 – 1 lufit kötöttünk, az volt a feladat, hogy egymás lufiját ki kellett durrangatni, azt a csapatot jutalmaztuk, akik közül a legügyesebbnek, a legtovább maradt épségben a felfújt lufija. Ezután minden csapat kapott egy feladatlapot, amelyen különböző kérdésekre kellett megkeresniük a választ könyvekből, térpékről. A tízórai után megismerkedtünk Mészöly Ágnes: Darwin – játszma c. könyvével, melyből egy részletet felolvasva, a gyerekek illusztrációt készítettek a könyvről, az adott jelenetről.

4.      nap:

Ezen a napon memóriajátékkal kezdtünk, melyen keresztül 10 könyvvel ismerkedtünk meg. Miután ügyesen kitalálták a párokat, a könyveket tartalmukkal kellett összepárosítani. A szünet után Slam poetryt készítettünk. Minden gyerek kitéphetett egy – egy lapot már leselejtezett könyvekből, amelyekből egy - egy szót kiragadva fölépítettünk egy verset.

5.      nap:

Az ötödik egyben utolsó napon „Ha nem kérdezel, kimegyek” játékok játszottunk. A gyerekek kérdést tettek fel egymásnak, marasztalva a teremben csapattársukat. És végül következett a tábor zárása.

A táborról készült képek megtekinthetőek könyvtárunk facebook oldalán:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2174754322760365&type=3

bottom of page